Czech Kart Open – Písek 20.8.2021 – 22.8.2021

Czech Kart Open – MČR a PAČR v kartingu 5th round, Písek

#8 Vašek, ROK GP (MČR): P3, P1, P25, P5

#8 Luky, MINI 60 (PAČR): P7, P4, P3, P8

Závodní víkend v Písku za námi. Byl to úžasný víkend, zároveň ne úplně povedený. Takový je motorsport. Václav Tomášek prokázal opět skvělé tempo a v kvalifikaci si dojel pro 3. místo i přesto, že na to měl pouze 2 měřená kola. Ve třetím kole nešťastně kolidoval se soupeřem. V první finálové jízdě vyhrál, ve druhé to byla P6 po problémech s motorem a bohužel po nenavážení nakonec DQ. V superfinále se Vašek prokousal z P7 na P3, začal stahovat soupeře před sebou, ale šanci se dotáhnout mu souboje se soupeřem vzaly. Nakonec dojel na 5. místě s 5 sec penalizací za spadlý nárazník po startu.

Luky prokázal velký skok vpřed a znamenalo to jeho nejlepší závodní víkend v této sezóně. Škoda v superfinále, kde jeden ze soupeřů nezvládl hned po startu průjezd první zatáčkou a přes Lukyho doslova přejel. To znamenalo pro Lukyho konec závodu.

Děkujeme MS KART Czech Republic, KartArena Plzeň za podporu během celého závodu. Mikovi s rodinou za milou návštěvu. Těšíme se na poslední klání v Chebu, bude to boj! #kartinglovers